Hostelde korkunç olay, aralarında Türk de var: Genç kıza tecavüz edip şantaj yapmışlar

Avrupa, 12 gencin, kiraladıkları bir hostel odasında 12 yaşındaki bir genç kıza cinsel saldırıda bulunmasının şokunu yaşıyor…

Olay geçen yılın Nisan ayında meydana geldi. Aralarında Türk, Suriyeli, Bulgar ve İtalyanın da olduğu 13 kişilik bir grup Viyana’nın göbeğindeki bir hostelde kalmak için 56 euroya bir oda kiraladı.

Grubun reşit olmamasından dolayı bir Türk vatandaşına odayı tutturdukları da kayıtlarda ortaya çıkarken, grubun daha sonra hosteldeki 12 yaşındaki bir kıza cinsel saldırıda bulunduğu tespit edildi. 13 kişilik grubun 12’sinin ismi Mia olarak Alman medyasının kayıtlarına geçen kıza tecavüz ettiği anlaşıldı.

Genç kıza saldıran Şaban isimli genç, 7.5 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

Genç kız olayı 17 Kasım 2023’te polise bildirirken, kızın tehdit edilmediği ya da fiziksel şiddete uğramadığı belirtilirken kızın cinsel ilişkiye zorlandığı aktarıldı. Genç kız polise verdiği ifadesinde, “Beni sarmaladılar, bana sarıldılar ve beni ellediler, kaçamadım” dedi.

Alman Bild gazetesi 13 saldırganın yaşlarının 13 ile 18 arasında değiştiğini aktarırken, bunların Suriye, Bulgaristan, Türkiye, Sırbistan ve İtalya’dan geldiğini ve 12 yaşındaki genç kızın ise Avusturyalı olduğu belirtildi.

O dönem 15 yaşında olan ve Bulgaristan’dan ülkeye gelen Şaban isimli inşaat işçisinin Mia ile 2022’de yazıştığını ve buluşmak istediği aktarılırken gözaltına alınan Şaban ise her şeyi anlattı.

Şaban, “Mia bana 14.5 yaşında olduğunu söyledi ve cinsel ilişkiye girmek istediğini söyledi. Orada onunla cinsel ilişkiye girdim daha sonra Leutrim ve Mustafa da geldi. Mia asla cinsel ilişkiye girmek istemediğini söylemedi” dedi.

Mustafa’nın da genç kıza saldırdığı öğrenildi.

Mia ise hayatındaki ilk cinsel ilişkiyi Şaban ile yaşadığını fakat daha sonra diğer erkeklerin de ona saldırıp toplu tecavüze maruz kaldığını belirtti. Ergen grubun 18 yaşındaki Türk vatandaşı Umut’a para vererek hostelde oda tutmasını istediğini belirtti.

ODAYI TUTAN TÜRK KONUŞTU

Sorguya alınan Umut ise, “Onların eğleneceğini ve güzel bir gün geçireceğini tahmin ettim. Mia sadece 12 yaşındaydı. Oradan ayrılırken odayı dağıtmamalarını istedim. Olay sırasında orada değildim” ifadesini kullandı.

Grubun genç kıza tecavüz ederken videosunu çektiği de ortaya çıktı. Mia’nın avukatı Sascha Flatz da, “Mia önceki gün beni ziyarete geldi ve çok korkmuş gözüküyordu. Avusturya’daki orta sınıf ve gelir durumu iyi olan bir aileden geliyor. Dış görünüşü çok çocuksu, 12 ya da 13 yaşından daha büyük göstermiyor” dedi.

Bu olaydan sonra Abdül isimli bir diğer saldırganın Mia’nın cep telefonuna WhatsApp’tan mesaj yazdığı da ortaya çıktı. Suriyeli mültecinin, “Eğer benimle ilişkiye girersen bu videoyu silerim” dediği belirtildi.

Genç kıza saldıranlar hakkında 7.5 yıl hapis cezası istendi.

Gruptaki gençlerin Mia’ya daha sonra cinsel saldırıda bulunduğu da belirtilirken, Mia’nın psikolojik sorunlarının ayyuka çıkmasından sonra yasal sürecin başlatıldığı da açıklandı. Alman medyası, 13 saldırgandan 12’sinin kayıplara karıştığını aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x